Το Σχολείο Μας Διαθέτει

Το σχολείο μας διαθέτει δώδεκα αίθουσες διδασκαλίας με σύνδεση στο διαδίκτυο και βιντεοπροβολέα. Υπάρχει μία αίθουσα πληροφορικής εξοπλισμένη με διαδραστικό πίνακα και τρισδιάστατο εκτυπωτή.

Επιπλέον, στο σχολείο μας περιλαμβάνεται αίθουσα Αγγλικών και Εργαστήριο Φυσικών, Τμήμα Ένταξης και αίθουσα Βιβλιοθήκης.

Η Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων λειτουργεί ως χώρος μιας σειράς δράσεων και εκδηλώσεων του σχολείου όπως :

• Σίτιση μαθητών του Ολοήμερου Προγράμματος
  • Γιορτές και πρόβες
  • Προβολές ταινιών
  • Μαθήματα μουσικής και χορού με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων (τα οποία αναβλήθηκαν τα δύο τελευταία χρόνια της πανδημίας).

Η Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων έχει εξοπλισμό για σύνδεση με ηλεκτρονικό υπολογιστή, βιντεοπροβολέα, αλλά και μικροφωνική εγκατάσταση.

Στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας υπάρχουν γήπεδο μπάσκετ και άλλοι χώροι αθλοπαιδιών περιτριγυρισμένοι από φυτά, δέντρα και λαχανόκηπο.